"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Dywany Shaggy

Dywany typu Shaggy należą do najpopularniejszych obecnie produktów. Znakomicie nadają się one do mieszkań. Ze względu na swój wygląd przyczyniają się do wizualnego ocieplenia pomieszczenia, w którym są używane. Popularne kudłacze na tle innych dywanów wyróżnia właśnie struktura włosa i jego budowa.

Dywany shaggy skręcone są w luźnej konstrukcji dając charakterystyczny „kudłaty” efekt. Wytwarzane są one z różnych włókien, w całej palecie barw i rozmiarów. Trzeba wziąć te czynniki pod uwagę przy zakupie dywanu, gdyż ma to wpływ na jego późniejszą eksploatację i czyszczenie.  Shaggy są stosunkowo trudne w utrzymaniu. Należy je regularnie odkurzać i trzepać we własnym zakresie. Czyszczenie i pranie takiego dywanu najlepiej jest zlecić fachowcom, którzy dobiorą odpowiednią technikę czyszczenia, tak, aby go nie uszkodzić. Nie poleca się usuwania plam ani prania ich w warunkach domowych. W zależności od włókna, z którego dywan jest wykonany, można go łatwo przemoczyć lub zniszczyć jego kolorystykę. Profesjonalne czyszczenie zapewni, że odzyska on pierwotny urok, a włos nie będzie zbity ani twardy.

Do najpopularniejszych „włochaczy” należą te wykonane z polipropylenu i poliestru. Rzadziej spotykane są dywany wełniane, bawełniane i akrylowe. Do najdroższych, ale i najbardziej luksusowych, należą te wykonane z wełny. Ceny zależą od rozmiaru dywanu oraz jakości wełny i zastosowanych domieszek. Ceny uzależnione są oczywiście od ich rozmiaru. Dostępne są w wielu wariantach. Przy zakupie takiego dywanu należy liczyć się z wydatkiem od 1500 do nawet 8000 złotych. Do nieco tańszych należą wyroby z domieszkami innych włókien. Ich ceny oscylują od 200 do 2500 złotych. Tutaj też znaczenie mają wymiary dywanu. Puszyste dywany wykonane z włókien syntetycznych zachowują wszelkie właściwości typowe dla tych materiałów. Charakteryzują się wielością dostępnych rozmiarów, jak i barw oraz wzorów co w przypadku wełny jest ograniczone.

Kupując dywan typu Shaggy należy wziąć po uwagę wszystkie kryteria. Jego przeznaczenie, wielkość, materiał oraz technikę wykonania. Należy pamiętać jednak, że bez względu na wszystkie te czynniki, każdy dywan należy regularnie trzepać oraz odkurzać. Dywany Shaggy wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych ze względu na strukturę włosa. Regularne oddawanie dywanu do pralni dywanów gwarantuje utrzymanie go w dobrej formie przez lata.

 

Zobacz również:
Kilka słów o dywanach wełnianych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności