"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak wyprać tapicerkę?

Jak wyprać tapicerkę samochodową i meblową?

Zadanie, która wygląda na mozolne, ale nieskomplikowane. Tym bardziej, że sklepowe półki wręcz uginają się od wszelkiej maści środków, które – jeśli wierzyć etykietom – praktycznie za nas rozwiążą problem brudnych mebli i foteli samochodowych. Wystarczy je nałożyć, a brud zniknie sam.

Problem polega na tym, że to nie do końca prawda. Więc jak wyprać tapicerkę?

Każdy, kto kocha wnętrze swojego mieszkania i samochodu, marzy o tym, by jego tapicerki zawsze wyglądały jak nowe – puszyste, sprężyste, w intensywnych, czystych kolorach. Takie, na których bezpiecznie mogą bawić się dzieci. Takie, które rozjaśniają wnętrze pojazdu. Lecz aby faktycznie utrzymać obicie w jak najlepszym stanie przez długi czas, trzeba się naprawdę nieźle napracować. Wielu z nas porad na temat tego, jak wyczyścić tapicerkę, szuka w internecie lub u rodziny i znajomych. Niepotrzebnie!

jak wyczyścić tapicerkę samochodową

Pierwszym krokiem do przedłużenia młodości tapicerki jest jej zabezpieczenie przed zabrudzeniami. Należy zaprzyjaźnić się z odkurzaczem, ponieważ częste korzystanie z jego pomocy najlepiej chroni obicia w samochodzie oraz mieszkaniu przed kurzem i roznoszonymi na odzieży zabrudzeniami, które osadzają się głębiej i głębiej pomiędzy włóknami. Im tych zabrudzeń mniej, tym łatwiej je odkurzyć, a częste odkurzanie to mniejszy wysiłek włożony w pranie na mokro. Profilaktyka zawsze była lepsza niż leczenie. Nawet w kwestii mebli.

Po drugie, każdą tapicerkę wcześniej czy później trzeba wyprać. Jeśli nie mieszkamy ze zwierzętami, nie mamy często gości, a na kanapach i fotelach nie bawią się dzieci – w zupełności wystarczy pranie raz na kilka miesięcy. Dzięki temu usuniemy brud, z którym nie poradził sobie odkurzacz. Samodzielnie wyprać tapicerkę można na wiele sposobów, wliczając w to szorowanie proszkiem do prania. Sposób, który wydaje się dość rozsądny zarówno pod względem wykonania, jak i ceny. Problematyczne są jednak kwestie tego, jak namoczyć kanapę znajdującą się w domu?Jak wyszorować fotel w ograniczonej przestrzeni samochodu? Jak wypłukać proszek, który nanieśliśmy już na powierzchnię? A czy wiedzieliście, że szorując tapicerki, jedynie wcieracie brud głębiej między włókna, sprawiając, że osadza się on u ich samej podstawy? O tym, że nieumiejętnie zmoczona tapicerka schnie całymi dniami, wypełniając dom lub wnętrze pojazdu zapachem stęchlizny, nie trzeba chyba nawet wspominać.

Inni, z kolei, stawiają na wykorzystanie ogólnodostępnych środków czyszczących, które niewiele różnią się od szorowania tapicerek proszkiem do prania. Nie ma się co łudzić, że rozsypanie detergentu na obicie i jego odkurzenie wywabi plamy i zabrudzenia zgromadzone u nasady włókien. Może być nawet jeszcze gorzej – niedokładnie usunięty detergent tylko zwiększy warstwę brudu zalegającą pomiędzy włóknami, zniszczy lub sklei ich strukturę i położy kres przyjemnemu korzystaniu z mebla lub fotela w samochodzie.

Jak wyprać tapicerkę? Odpowiednią maszyną, która wyciągnie brud!

Sposobem, którego skuteczność jest znacznie bardziej prawdopodobna, jest zakupienie specjalnych urządzeń zaprojektowanych dla tych, którzy chcą pranie tapicerek wziąć w swoje ręce. Kluczem do sukcesu w ich wykorzystaniu jest postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta, wliczając w to zakup środków chemicznych, które wykorzystuje urządzenie. Tym, co jednak skutecznie zniechęca do zakupu tego typu przyrządu jest ich koszt, oraz wizja drogiej maszyny wyciąganej z piwnicy raz na ruski rok.

Jeśli nie czyścimy naszych tapicerek meblowych czy samochodowych zbyt często, a za to przykładamy się do ich konserwacji, być może dobrym rozwiązaniem okaże się wezwanie specjalisty od czyszczenia obić. Posiadają oni wszelkiego rodzaju narzędzia, środki i maszyny, dzięki którym profesjonalnie wypłuczą brud nawet z najgłębszych warstw obić w mieszkaniu i samochodzie. Warto rozejrzeć się za dobrym specjalistą, jeśli czujemy, że nadeszła pora na dogłębne czyszczenie kanap i foteli, a jednocześnie nie mamy ochotę ani na samodzielne eksperymenty, ani nie mamy miejsca w piwnicy na kolejne urządzenie.

Zobacz również:
Jak wyczyścić meble skórzane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności