"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Czyszczenie tapicerek w Domu Dziecka Zakątek

Lubimy poczucie, że naszą pracę wykonujemy dobrze. Lubimy też dobre uczynki, dlatego chętnie przeprowadzamy akcje charytatywne, takie jak ta w Domu Dziecka Zakątek z Katowic. Pracy było tak dużo, że czyszczenie tapicerek podzieliśmy na trzy zlecenia.

Jeden Dom Dziecka, trzy oddziały, dziesiątki kanap, foteli, krzeseł i tapczanów. Nasza brygada pracowała raz w tygodniu, aby nie zaburzać porządku w realizacji pozostałych zleceń. Staraliśmy się zaczynać pracę możliwie jak najwcześniej, ponieważ nawet profesjonalne pranie tapicerki sprawia, że czyszczona powierzchnia jest przez jakiś czas lekko wilgotna. Biorąc pod uwagę fakt, że dzieciaki nie miały do swojej dyspozycji zastępczych łóżek, wszystkie wyprane tapczany musiały być suche do wieczora.

Naglił nas czas, a na domiar złego, w niektórych przypadkach plamy były tak oporne, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze odplamiacze jak Dye Gone, nie dały im rady. Niestety, nie w każdym przypadku czyszczenie tapicerki daje oczekiwane efekty i wówczas konieczna jest nieco inna pomoc, jaką zapewnia tapicer.

Jak to w życiu często bywa, tam gdzie mieszkają dzieci, tam też pojawiają się dodatkowe wyzwania dla nas. I tym razem nie było inaczej, a sofy, tapczany i fotele „zdobiły” plamy bliżej nieznanego pochodzenia. Na niektórych widać było ślady po działalności twórczej wychowanków, a znaki pozostawione przez flamastry z trudem dawały się usuwać. Musimy przyznać, że to czyszczenie tapicerek należało do jednych z najintensywniejszych przeżyć w naszej pracy.

W akcję zaangażowanych było 4 specjalistów, a na koniec dołączył nawet sam właściciel Tapicare, który nie oszczędzając rąk, dzielnie walczył z uporczywymi plamami i zabrudzeniami. W efekcie naszych działań, blisko 50 tapczanów, ponad 10 kanap, kilkanaście krzeseł i foteli obrotowych odzyskało świeży wygląd, a co ważniejsze, wszystkie te meble przestały być siedliskiem bakterii, wirusów i roztoczy.

Foto: W trakcie czyszczenia tapicerki meblowej w Domu Dziecka.

Takie pranie tapicerek to my rozumiemy. Jak prać, to na dużą skalę.

Zobacz również:
Katowice – czyszczenie wypoczynku i dywanu w domu palacza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności