"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Na co uważać przy zakupie używanych mebli tapicerowanych?

  1. Brzydki zapach. Nie każdą woń będzie łatwo usunąć. Czasem wystarczy kanapę porządnie wywietrzyć, czasem potrzebne jest profesjonalne pranie, a czasem trzeba dodatkowo ozonować. Jeśli pojawi się zapach stęchlizny, który przeszedł mebel na wylot, to może się okazać, że już nic nie pomoże, albo, że zabieg usuwania zapachu będzie bardzo drogi.
  2. Pułapka mleka i moczu. Jeśli jesteśmy już przy zapachach, to warto i o tym wspomnieć. Kanapa, która została obsikana może nie śmierdzieć podczas suchej pogody, ale jeśli zrobi się naprawdę wilgotno to zapach może się pojawić. My radzimy sobie z eliminacją takiego zapachu – jednak im głębiej w łóżko mocz się dostał, tym zabieg jest droższy. Podobnie jest w przypadku rozlanego mleka, które może zacząć nieładnie pachnieć nawet po kilku tygodniach od rozlania.
  3. Inne dziwne zapachy. W swojej karierze spotkaliśmy kilka różnych przypadków męczącego zapachu. Klienci nie wiedzieli skąd się wziął i jak się go pozbyć, a bywało, że i my mieliśmy z tym problem. Z pomocą w takich wypadkach przychodzi zawsze Dezynfeusz. Kanapę można dezodoryzować, ozonować i dezynfekować. Czasem wymaga to różnych kombinacji i wielu zabiegów, bo nie wiemy w końcu co i kiedy taki zapach spowodowało, ale zawsze kończyło się to sukcesem.
  4. Pluskwy. Jak mawiają specjaliści Dezynfeusza – medal dla tego, co te robaki w domu sam wytępi. Pluskwy są jednymi z najbardziej uporczywych szkodników, które w dodatku potrafią dotkliwie pogryźć domowników. Możemy je przywieźć z podróży, może je podrzucić gołąb, mogą przejść po elewacji, możemy je także kupić w zestawie z używaną kanapą. Problem w tym, że nawet wyrzucenie takiej kanapy nie pomoże, ponieważ pluskwy błyskawicznie rozprzestrzeniają się po całym domu. Dlatego wtedy koniecznie trzeba wezwać specjalistę, aby jak najszybciej i naprawdę skutecznie problem wyeliminować.
  5. Szkodniki drewna, czyli m.in. korniki, spuszczele pospolite i kołatki. Drążą w drewnie długie chodniki, o różnej średnicy. Przed zakupem mebla dobrze jest więc przyjrzeć się, czy nawet gołym okiem nie są widoczne niewielkie otwory, z których wysypuje się mączka. Drewno o takiej strukturze jest bardzo słabe i wyjątkowo podatne na ogień. Oczywiście możliwe jest usunięcie najróżniejszych szkodników drewna ale tylko ,przy pomocy specjalistów. Doświadczenie pokazuje nam, że zastosowana w takiej sytuacji fumigacja lub inna metoda dezynsekcyjna z powodzeniem eliminuje wszelkie szkodniki drewna. Jeśli więc napotkamy prawdziwy mebel-perełkę, to nie warto z niego rezygnować z powodu owadów, a jedynie wystarczy skonsultować się z taką firmą jak np. Dezynfeusz.
  6. Mole i inne szkodniki. Z nimi nie ma większego problemu. Może i sami sobie z tym nie poradzimy, ale usuwanie moli dla specjalistów z Dezynfeusza to pestka i załatwiają to od ręki. Warto jednak wziąć to pod uwagę, że wraz z zakupem używanej kanapy możemy delikatnie sobie zwiększyć spodziewane koszty jej adaptacji w nowym miejscu…

 

Artykuł przygotowany przy współpracy ze specjalistami z katowickiego oddziału ogólnopolskiej firmy Dezynfeusz, pomagającej od lat również naszym Klientom.  ddd-katowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności