"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak często ozonować mieszkanie?

Ozonowanie jest zabiegiem pozwalającym odświeżyć i zdezynfekować w bezpieczny sposób dowolną powierzchnię czy obiekt. Jednym z podstawowych zastosowań jest ozonowanie mieszkań aby pozbyć się zarazków czy nieprzyjemnych zapachów.

Tak naprawdę nie ma ograniczeń jak często powinno się ozonować mieszkanie (lub dowolną inna przestrzeń). Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Oczywiście są sytuacje i miejsca w których warto zabieg regularnie powtarzać (gabinety lekarskie, przedszkola, przestrzenie komercyjne). Mieszkanie jest jedną z nich choć niekoniecznie zabieg ten musi mieć miejsce co tydzień. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach mieszkamy lub co nam towarzyszy na co dzień. Jeśli w mieszkaniu przebywają zwierzęta, warto zabieg ozonowania powtarzać regularnie, tym bardziej jeśli są też dzieci. Ozon skutecznie usunie nie tylko zapachy odzwierzęce ale także pomoże pozbyć się zarazków, wirusów i bakterii. Podobnie sytuacja wygląda jeśli w mieszkaniu przebywają osoby chore. Warto zabieg ozonowania powtórzyć, aby pozbyć się jak największej ilości zarazków.

Należy pamiętać, aby bez względu na częstotliwość ozonowania, zachować bezpieczeństwo w ciągu całego procesu. Przygotowania do ozonowania mogą być bardziej czasochłonne niż sam proces, dlatego też trudno zalecać ozonowanie raz w tygodniu gdyż mieszkanie należy właściwie przygotować. W mieszkaniu nie mogą przebywać ludzie,  zwierzęta, rośliny powinny być albo wyniesione a drogie sprzęty domowe zawinięte w folię. I tak naprawdę jest to jedyny ogranicznik w ozonowaniu.  Któż z nas nie lubi przebywać w pomieszczeniu, w którym jest świeżo? Tym bardziej jeśli w mieszkaniu domownicy palą. Wówczas zapach dymu papierosowego jest praktycznie wszechobecny i wraca kilka dni po ozonowaniu. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegu ozonowania często. Wręcz się go zaleca. Należy jednak liczyć się z przygotowaniami, które mogą okazać się najtrudniejszym zadaniem.

Właściwie wybrana firma zajmująca się ozonowaniem pozwoli przejść przez ten proces bezboleśnie i poinformuje o wszystkich niezbędnych czynnościach, które należy wykonać przed jej przyjazdem. Dodatkowo, oceniwszy wielkość i stan ozonowanych pomieszczeń, będzie umiała doradzić jak często należy zabieg powtarzać, aby uzyskać i jak najdłużej utrzymać optymalny i zadowalający efekt. Dodatkowo należy upewnić się, że sprzęt, w tym generatory ozonu używane przez firmę są odpowiednie do naszego mieszkania i naszych potrzeb. Warto zapytać jak duża jest moc generatora używana przez firmę. Ta nie powinna być mniejsza niż 10 gramów ozonu wytwarzanych w ciągu godziny. Proszę pamiętać, że moc generatora nie determinuje częstotliwości ozonowania, a jedynie skuteczność przeprowadzanego zabiegu. Pracownik profesjonalnej firmy ozonującej będzie umiał odpowiedzieć na wszystkie pytania podczas wstępnej rozmowy telefonicznej.

Zobacz również:
Generatory ozonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności