"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak wyprać kanapę?

Kanapa, sofa, narożnik – tak samo jak dywany czy wykładziny, od czasu do czasu wymagają one porządnego wyczyszczenia. Podłogi odkurzamy na ogół co kilka dni, dlaczego więc mielibyśmy zaniedbywać meble? Brudzą się one nie mniej niż wykładziny i dywany, szczególnie, jeśli w domu są zwierzęta lub małe dzieci.

Regularne odkurzanie kanapy z kurzu i zabrudzeń powierzchniowych uchroni ją przed osadzaniem się zanieczyszczeń w głębszych warstwach materiału lub znajdującej się pod nią gąbce. Opóźni to pojawienie się pierwszych śladów zużycia oraz przyczyni się do tego, że gdy już je zauważamy, będą one mniej intensywne. A jednak – co się odwlecze, to nie uciecze. Prędzej czy później trzeba będzie dowiedzieć się, jak wyprać kanapę, szczególnie, jeśli na jej powierzchni powstały nieestetyczne zacieki z rozlanych płynów lub jedzenia, czy też po prostu przebarwień na wskutek użytkowania materiału. Jak to zrobić? Jak wyczyścić kanapę tak, by przywrócić jej czystość, a jednocześnie jej nie zaszkodzić?

girl cleaning sofaFoto: By dłużej zachować świeżość kanapy nie zapominaj o regularnym odkurzaniu.

Sposób I: Spróbuj własnych sił

Najtańszym sposobem na wypranie kanapy jest zaopatrzenie się w jeden ze środków do prania tapicerek, których liczne rodzaje dostępne są w każdym większym sklepie. Kolejnym krokiem jest podążanie za instrukcją podaną przez producenta na opakowaniu. Metoda ta jest stosunkowo tania, ale raczej czasochłonna i nie zawsze tak skuteczna, jakbyśmy tego oczekiwali.

Piorąc kanapę w ten sposób musimy mieć świadomość, że nie wybraliśmy najdelikatniejszej z metod – każde szorowanie osłabia powierzchnię materiału, czyniąc ją bardziej podatną na zabrudzenia. Co więcej, wszelkie detergenty, które wcieramy w tapicerkę, najczęściej tylko osadzają się głębiej pomiędzy włóknami, a nawet mieszają się z brudem. Tak, jak w przypadku prania ubrań kluczowym elementem procesu jest rozpuszczenie zabrudzeń, a potem ich wypłukanie, tak samo ważnym jest, by nie pozostawiać detergentów na tapicerce kanapy. Jednak podczas prania środkami sklepowymi, ciężko jest o dokładne usunięcie pozostałości po czyszczeniu, natomiast nietrudno przemoczyć zarówno tapicerkę, jak i elementy wewnętrzne mebla.

Powyższa metoda jest tania i zawsze w zasięgu ręki – o ile ręka ta cechuje się ostrożnością i delikatnością, która niezbędna jest dla bezpiecznego prania kanapy.

Sposób II: Wykorzystaj maszynę

Jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzeniem tapicerki i kanapy samej w sobie, rozważ zakupienie odkurzacza wyposażonego w funkcję prania. Dzięki możliwości odpowiednich modyfikacji, maszyna ta przyda się nie tylko do prania dywanów, ale rozwiąże również problem zabrudzonej kanapy. Dzięki specyficznej budowie, większość modeli pozwala na delikatne czyszczenie tapicerki bez wcierania detergentów w jej powierzchnię, oraz bez szorowania, które roznosi zanieczyszczenia na większej przestrzeni. Wbudowany system płukania pozwala na pozbycie się detergentów bez ryzyka zalania mebla. Odkurzacze piorące to dobry pomysł dla tych, który często piorą zarówno kanapy, jak i dywany lub wykładziny. Minusem jest cena – jej wysokość skutecznie odstrasza większość przeciętnych użytkowników mebli.

Jak zatem znaleźć złoty środek, który pozwoli skutecznie wyprać kanapę? Jeśli nie chcemy ryzykować samodzielnego prania kanapy, a jednocześnie nie mamy pieniędzy na drogie urządzenia piorące, można rozważyć również trzecią opcję, jaką jest wezwanie specjalisty od czyszczenia tapicerek. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt i umiejętności, fachowcy zajmujący się praniem kanap i dywanów wykonują swoje obowiązki za akceptowalne sumy, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo pranej tapicerki i skuteczność przeprowadzanego czyszczenia.

Zobacz również: Jak wyprać dywan?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności