"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak wyczyścić meble skórzane?

Kiedy kupujemy skórzane meble, myślimy o tym, jak będą się one prezentować w salonie, czy będą wygodne, czy skóra jest dobrej jakości. Rzadko rozważamy to, jak wyczyścić meble skórzane, gdy zajdzie taka potrzeba. A zajdzie ona na pewno, wcześniej czy później.

Podstawową zasadą do zapamiętania dla wszystkich posiadaczy skórzanych mebli jest ta o unikaniu wody w pielęgnacji skóry. Paradoksalnie, wcale nie jest ona naszą sojuszniczką, gdyż na dłuższą metę może wysuszać skórzane tapicerki. Zwykłe mydło pomieszane z wodą nie jest mieszanką, która usunie brud, przebarwienia i zatłuszczenia. Nie ma również możliwości, by stanowiła ona zabezpieczenie skóry przed zanieczyszczeniami, które na pewno będą miały miejsce w przyszłości.

jak wyczyścić tapicerkę skórzanąFoto: Jak wyczyścić meble skórzane? Najlepszym sposobem są dedykowane środki lub wezwanie specjalisty.

Tym, czego potrzebuje każdy posiadacz skórzanych mebli, to środki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji tapicerki ze skóry. Nie zawierają one takich ilości wody, jak zwykła, domowa mieszanka mydła lub innego środka czyszczącego, a zawarte w nich substancje delikatnie czyszczą i odplamiają powierzchnię skórzanej tapicerki, przywracając jej nowy wygląd. W sprzedawanych zestawach najczęściej dostępne są zarówno środki czyszczące, jak i konserwujące, które nakłada się po wyczyszczeniu skóry, a których zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni przed kolejnymi zabrudzeniami, a także śladami zużycia.

Potrzebne do wyczyszczenia mebli skórzanych produkty dostępne są najczęściej w specjalistycznych sklepach i są droższe niż domowe metody. Inną problematyczną kwestią powiązaną z ich zakupem jest wybór odpowiedniego środka. Pośród wielu dostępnych marek są te droższe i tańsze, te, które poleca sprzedawca i te, które mają dobre opinie w internecie. Wielu z nas nie wie, jak wyczyścić skórzaną tapicerkę ani czym kierować się przy zakupie produktu przeznaczonego do jej czyszczenia. Oczywiście, informacji można zasięgnąć z wielu źródeł: od znajomych, rodziny, sprzedawców, producentów mebli czy nawet we wspomnianym już internecie. Jeśli zdecydujemy się na czyszczenie na własną rękę, należy pamiętać, że skóra pokrywająca nasze meble jest wyjątkowa – i tak należy ją traktować.

Jak wyczyścić meble skórzane? – Najlepiej poradzą sobie specjaliści.

Jeśli jednak czujemy, że brakuje nam umiejętności, by samodzielnie wyczyścić skórzaną tapicerkę, jeśli boimy się, że źle wybierzemy produkt czyszczący lub źle go zaaplikujemy, zawsze pozostaje możliwość zwrócenia się o pomoc do specjalisty. Fachowcy, którzy na co dzień piorą skórzane meble, wiedzą, jak się z nimi obchodzić. Co więcej, środki czyszczące, które są przez nich stosowane zawsze są tymi z najwyższej półki, najczęściej niedostępnymi w sprzedaży detalicznej. Wezwany fachowiec będzie wiedział, jak należy wyczyścić skórzany mebel bez uszkadzania jego powierzchni, a jednocześnie przywracając mu nowy i schludny wygląd.

Czyszczenie mebli skórzanych nie jest łatwym zadaniem, dlatego przed samodzielnym się jego podjęciem należy rozważyć, czy mamy na tyle umiejętności i wprawy, by poradzić sobie z odplamianiem skóry. Niewłaściwie przeprowadzone czyszczenie może prowadzić do jej wysuszenia, przetarcia i łatwiejszego brudzenia się. To efekty, których z pewnością chcemy uniknąć, a pomoże nam w tym dobór odpowiedniej metody oczyszczania – czy to samodzielnego, czy z pomocą specjalisty.

Zobacz również:
Jak wyprać kanapę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności