"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Kanapa nowa czy używana?

Często nasi Klienci pytają nas czy lepiej kupić kanapę nową czy używaną? Odpowiedź jak zwykle będzie prosta: to zależy 😉 Tapicare, przy wsparciu specjalistów z branży DDD, czyli Dezynfeusza i solidnej firmy tapicerskiej – Mobilny Tapicer – jest w stanie z używaną kanapą zrobić dosłownie wszystko. Nasze wspomniane “to zależy” zależy od wartości używanej kanapy i jej aktualnego stanu. W tym artykule przyjrzymy się opłacalności zakupu kanap materiałowych.

Stan marzenie – stara solidna kanapa jest przykurzona i zawiera kilka drobnych plam.

Jak wszyscy dobrze wiemy, jakość mebli produkowanych obecnie jest zdecydowanie na innym, niższym poziomie niż jakość mebli produkowanych dawniej. Jeśli więc mamy do czynienia ze starą, lekko przykurzoną kanapą czy nawet delikatnie zaplamioną, to nasi specjaliści z pewnością niewielkim kosztem doprowadzą ją do czasów świetności. Stare, trwałe przebarwienia i plamy mogą niestety już pozostać na powierzchni, ale zdarza się to niezwykle rzadko (paradoksalnie im starszy jest materiał, tym łatwiej plamę z niego usunąć).

Zapadnięcia i uszkodzone wnętrze. W tej kwestii na pozór niewielkie uszkodzenia mogą prowadzić do dużych kosztów. Połamane deski, czy uszkodzone sprężyny łatwo jest wymienić na stelażu takiej kanapy, która nie jest obita materiałem. W przeciwnym wypadku być może trzeba będzie materiał rozpruć, zdemontować, a po całej pracy szyć i ubierać na nowo. Tu wiele zależy od konstrukcji mebla. Zdarza się, że naprawy można dokonać bez zdejmowania obicia, ale bywa i tak, że pracy jest tyle, co przy zmianie obicia całej kanapy. Jedyna oszczędność w tym taka, że odpadają koszty zakupu nowego materiału obiciowego.

Uszkodzony materiał – zmiana obicia mebli. Jeśli kanapa ma dla nas określoną wartość lub należy do starych, solidnych mebli to w takiej sytuacji warto i tego zabiegu się podjąć. Średni koszt zmiany obicia kanapy 2 osobowej wraz z materiałem zaczyna się od około 1000pln. Najczęściej jednak, Klienci decydujący się na zmianę obicia, wydają od 2000 do 4000 złotych, ponieważ chętnie wybierają materiały z sektora premium. Bo przecież nie wypada starą, solidną kanapę przyodziać w najtańszy, prosty i nietrwały materiał. W przypadku skór naturalnych (nie mylić z ekoskórą; skajem) cena waha się w przedziale od 3500 do 6000pln. Są i tacy, którzy decydują się na montaż skóry dedykowanej np. do Porsche – wystarczy dopisać zera do poprzednio podanych kwot ;). Na uszkodzenie skóry oczywiście najlepsza jest renowacja: naprawa i ponowne malowanie starej powierzchni (zabieg zawsze opłacalny dla mebli z prawdziwej skóry), ale o tym innym razem.

Podsumowując – im starsza i solidniejsza kanapa, tym bardziej opłaca się w nią inwestować. Jeśli w dodatku znamy jej historię to możemy od razu wykluczyć nieprzewidziane wydatki, które mogą nas spotkać. Wyczyścić kanapę po zakupie warto zawsze – oczywiście wyczyścić maszynowo, usuwając przy tym z niej brud, a nie wcierając go głębiej. Czy opłaca się kupić kanapę i od razu zmieniać jej obicie? Jeśli jest solidna i będzie pasowała do naszego wystroju to jak najbardziej. Trzeba jednak liczyć się z drobnymi zagrożeniami, które mogą nas zaskoczyć.

Przeczytaj koniecznie: Na co uważać przy zakupie używanych mebli tapicerowanych?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności