"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Ozonowanie gabinetów dentystycznych

Podobnie jak w przypadku gabinetów lekarskich, rzecz się ma z gabinetami dentystycznymi. Tutaj jednak mamy do czynienia z bezpośrednimi zabiegami na ciele człowieka. Dodatkowo w obrębie jamy ustnej.

Bardzo ważnym jest aby utrzymać gabinety dentystyczne w jak najbardziej higienicznych warunkach. Nie chodzi tylko o czystość, ale o wolność od bakterii i zarazków, które dość łatwo mogą się przedostawać do kolejnego nosiciela. Nie mamy tu na myśli, że gabinety dentystyczne są siedliskiem zarazków, jedynie staramy się zwrócić uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe ich utrzymanie. Mając do dyspozycji ozon i możliwości jego sztucznego generowania, warto rozważyć przeprowadzanie takiego zabiegu w swoim gabinecie (o ile jest się stomatologiem, rzecz jasna). Jeśli jesteśmy pacjentami, warto zwrócić uwagę, lub po prostu zapytać, czy gabinet jest ozonowany regularnie. Nie chodzi tylko o samo pomieszczenie, w którym znajduje się fotel, lampy, biurko, narzędzia. Chodzi również o poczekalnie. Te dość często są małe i ciasne. Pacjenci często muszą czekać dłużej niż planowali, a ich liczba rośnie. Często zdarza się że w poczekalniach jest więcej ludzi niż miejsc siedzących. W okresie zachorowań może to być miejsce, w którym bardzo łatwo o zarażenie grypą czy anginą. Warto pamiętać, że ozonowanie pomoże w zwalczeniu niewidocznego zagrożenia, na które narażeni są pacjenci. Z perspektywy samych stomatologów warto jest poddać swój gabinet zabiegom dezynfekującym. Ze względu na swoje bezpieczeństwo. Przecież cały dzień narażeni są oni na kontakt z osobami, które mogą być po prostu przeziębione. Dziennie może ich być nawet kilkanaście (mowa tutaj o sezonie zachorowań). Dentysta jest bardzo narażony na zachorowanie, nie tylko inni pacjenci. Zabieg ozonowania pozwala zmniejszyć to zagrożenie. Firmy zajmujące się ozonowaniem gabinetów stomatologicznych, które posiadają doświadczenie w tego typu usługach, dostosują termin oraz czas zabiegu ozonowania do godzin pracy gabinetu, tak aby nie kolidowało to z jego pracą. Kilkugodzinny zabieg ozonowania pozwoli nie tylko odświeżyć gabinet ale przede wszystkim pozbyć się zarazków, bakterii, wirusów i wielu innych zagrożeń. Dodatkowo zabieg ozonowania pozwoli wyeliminować wiele nieprzyjemnych zapachów. Chociażby z poczekalni czy toalet. Zapachy „stomatologiczne” pewnie szybko wrócą, ze względu na ciągłość pracy, jednak pomieszczenie będzie świeższe i wolne od drobnoustrojów.

Zamawiając usługę ozonowania proszę pamiętać aby zapytać jak najlepiej przygotować pomieszczenie do ozonowania. Co należy wynieść, co zawinąć folią, a co może pozostać. W końcu fotel stomatologiczny czy lampę również warto, a nawet należy, poddać zabiegowi ozonowania, gdyż tam również mogą przebywać niebezpieczne mikroorganizmy. Pracownik firmy zajmującej się ozonowaniem z pewnością udzieli wszelkich rad i wskazówek, tak aby sam proces ozonowania przebiegł szybko i sprawnie, a właściciel gabinetu dentystycznego mógł w dalszym ciągu świadczyć usługi pacjentom w środowisku wolnym od zarazków.

Zobacz również:
Ozonowanie obiektów szpitalnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności