"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Ozonowanie gabinetów weterynaryjnych

Są miejsca, bardziej niż inne, narażone na zagrożenie ze strony wirusów czy bakterii. I tak jak w przypadku ludzi są to np. poczekalnie w gabinetach lekarskich, tak w przypadku zwierząt są nimi gabinety weterynaryjne. Z pomocą w dezynfekcji i utrzymaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa w gabinetach weterynaryjnych przychodzi ozonowanie.

Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo człowieka, ale także zwierząt, które w lecznicach korzystają z pomocy weterynarza. Oczywiście gabinety weterynaryjne są utrzymywane w czystości, ale zabieg ozonowania pozwoli dodatkowo na pozbycie się niewidzialnych zagrożeń oraz zapachów, zarówno tych odzwierzęcych, jak i tych medycznych. Utrzymanie gabinetów weterynaryjnych (leczniczych) możliwie jak najbardziej sterylnych, jest przecież jednym z fundamentów skutecznego leczenia nie tylko ludzi, ale i zwierząt.

Podobnie jak w przypadku każdej „ludzkiej” działalności, tak i w gabinetach weterynaryjnych zabieg ozonowania jest najlepszym sposobem na całkowitą i skuteczną dezynfekcję pomieszczenia, a także sprzętów, które się tam znajdują. Właściciele gabinetów weterynaryjnych doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby utrzymania swoich klinik w czystości. Co raz więcej z nich decyduje się na regularne zabiegi ozonowania. Warto dowiedzieć się przed wizytą, chociażby ze strony internetowej, czy gabinet do którego chodzimy z naszym pupilem przeprowadza zabieg ozonowania w swoim zakładzie. Chore psy czy koty nie stanowią zagrożenia dla ludzi, jednak stanowią zagrożenie dla samych siebie.
Innym przykładem miejsca, gdzie ozonowanie znakomicie się sprawdza są psie zakłady fryzjerskie. O ile w tym przypadku raczej nie dochodzi do kontaktu ze zwierzętami chorymi, o tyle sierść, kurz, czasem pchły wypełniają zakamarki takiego zakładu. W tym przypadku warto przeprowadzić zabieg ozonowania takiego pomieszczenia chociażby dla komfortu pracy. Wiele psich zakładów fryzjerskich oferuje również kąpiele, a to z kolei prowadzić może do przemoczenia wystroju pomieszczenia. Każdy kto posiada psa, wie jak ten pachnie mokry. Ozonowanie jest znakomitym sposobem na pozbycie się tego zapachu i odświeżenie pomieszczeń w których przebywają zwierzęta.

ozonowanie przychodni weterynaryjnych

Zamawiając usługę ozonowania do gabinetów weterynaryjnych i psich salonów piękności można uzgodnić dogodny termin, tak aby nie kolidował on z działalnością zakładu. Profesjonalna firma ozonująca będzie umiała tak dostosować zakres i czas prac aby nie przeszkadzał on w codziennym świadczeniu usług. Ważnym jest aby poinformować firmę o wielkości zakładu oraz ilości sprzętów, które należy poddać ozonowaniu, tak aby dobrać odpowiedni generator i zaplanować efektywnie pracę. Główną zaletą ozonowania miejsc, w których przebywają zwierzęta, jest wyeliminowanie bakterii i i innych mikroorganizmów winnych chorób naszych milusińskich. Poza tym ze względu na zdolności usuwania przykrych zapachów, ozon znakomicie odświeża i uwalnia pomieszczenia od zapachów, które mogą dla samych zwierząt być bardziej niepokojące i drażniące niż dla ludzi.

Zobacz również:
Czym jest ozonowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności