"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Ozonowanie obiektów rekreacyjnych

Ozonowanie jest zabiegiem mającym na celu wyeliminowanie drobnoustrojów oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Zastosowań dla ozonowania jest bardzo dużo, bo przecież każda przestrzeń narażona jest na obecność i działanie niekorzystnych czynników.

Jednym z takich miejsc są gabinety masażu, gabinety kosmetyczne czy siłownie. W takich miejscach może zdarzyć się, że kładziemy się na stół do masażu bezpośrednio po innej osobie, korzystamy ze sprzętów czy szatni, które używane były przez kogoś innego. Warto pamiętać, że bakterie i wirusy przenoszące się droga kropelkową osiadają wokół i czekają na nowego nosiciela. Dodatkowo takie przestrzenie często wyposażone są w klimatyzację. Tam z kolei lubią zagnieździć się grzyby, ze względu na warunki panujące wewnątrz przewodów klimatyzacyjnych. Dodatkowo gabinety masażu służą relaksowi, zatem temperatura i wilgotność są niemal idealne dla rozwoju bakterii, wirusów i grzybów. Oczywiście nie mamy tutaj na celu stwierdzenia, że przeciętny gabinet masażu czy szatnia siłowni są źle utrzymane, nie. Chodzi o to, że ozonowanie znakomicie wspomaga walkę z niewidocznym, jednak bardzo szkodliwym zagrożeniem. Firmy zajmujące się ozonowaniem świadczą szerokie usługi, więc ozonowanie gabinetu kosmetycznego czy siłowni nie będzie żadnym problemem. Należy się do tego jednak przygotować. Zacząć trzeba od wyboru firmy oraz umówienia terminu. Zabieg ozonowania może trwać od 1,5 do 12 godzin, jednak ta górna granica dotyczy już bardzo dużych powierzchni.

Ozonowanie prawidłowo przygotowanego salonu masażu czy gabinetu kosmetycznego powinno zająć około 3 godzin. Profesjonalna firma ozonująca tak dostosuje termin wizyty aby nie kolidował on z godzinami otwarcia zakładu. Najlepiej wykonać go w ostatnim pracującym dniu tygodnia, np. piątek czy sobota bezpośrednio po zamknięciu. Da to czas na prawidłowe wywietrzenie pomieszczenia dnia następnego.
Właściciele takich zakładów są z pewnością świadomi zagrożeń jakie mogą powodować wizyty ludzi chorych w ich gabinetach. Dodatkowo powinni pamiętać, że pleśń pojawia się w klimatyzacjach. Zabieg ozonowania powinien być wykonywany regularnie właśnie po to aby zminimalizować obecność mikroorganizmów, a tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowań. Nie tylko wśród osób korzystających z usług, ale również wśród osób wykonujących różne zabiegi. Warto pamiętać, że w walce z drobnoustrojami (i nie tylko) mamy kolejnego sojusznika jakim jest ozon. Wartością dodaną do zabiegu ozonowania jest świadomość wśród klientów danego miejsca, że dba się o ich zdrowie, minimalizując ryzyko zachorowania. Ozonowanie takich przestrzeni warto prowadzić regularnie, tak aby ciągle utrzymywać stan świeżości i sterylności. Zwłaszcza w okresie wzmożonych zachorowań i przeziębień. Wybierając firmę ozonująca warto upewnić się czy w zakres ich usług wchodzi ozonowanie klimatyzacji, gdyż jak wiadomo, zarodniki grzybów stanowią duże niebezpieczeństwo dla człowieka. Niestety, pracująca klimatyzacja stwarza doskonałe warunki ich rozwoju. Ozonowanie pomoże się pozbyć ich raz na zawsze, jednak zabieg ten należy stosować regularnie, aby uzyskać najlepsze efekty.

Zobacz również:
Ozonowanie biur i przestrzeni komercyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności