"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Alcantara – prawdopodobnie najlepsza tkanina obiciowa

Wybór materiału obiciowego dla naszych mebli wypoczynkowych odgrywa kluczową rolę w ich późniejszym użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Niewłaściwa bądź intensywna eksploatacja naraża nas na kosztowne zabiegi tapicerskie lub na częstą wymianę wyposażenia mieszkania. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać najlepszy materiał oraz poddawać kanapę profesjonalnemu czyszczeniu przynajmniej raz w roku.

Bez względu na przeznaczenie kanapy, jej kolor, a co za tym idzie stopień widoczności zabrudzeń, polecamy materiał Alcantara. Alcantara jest tkaniną używaną do pokrywania powierzchni i form o różnych zastosowaniach. Nasi klienci opisują ją czasem jako sztuczną skórę, nubuk lub zamsz. Jest to materiał syntetyczny, który został opracowany w roku 1970 przez japońskiego naukowca Miyoshi Okamoto. Alcantara składa się w 68% z poliestru i w 32% z poliuretanu. Włókna te, cieńsze od włosa i przeplatane ze sobą, tworzą w efekcie Alcantarę. Dzięki zastosowaniu poliestru, tkanina jest wytrzymała, a poliuretan nadaje jej miękkość. Materiał ten z powodzeniem używany jest do wytwarzania obić meblowych czy odzieży. Jest on również bardzo popularnym materiałem tapicerskim używanym w przemyśle samochodowym, głównie w luksusowych i sportowych autach. Zalety Alcantary to przede wszystkim wytrzymałość, odporność na ścieranie, miękkość oraz przyczepność. Przyjemna w dotyku Alcantara dodatkowo zapewnia komfort odpoczynku, nie pozwalając osobie siedzącej na przesuwanie się na kanapie, sofie, pufie czy fotelu.

czyszczenie narożnika alcantaryFoto: Narożnik typu Alcantara, który mieliśmy okazję czyścić

Należy pamiętać, aby regularnie poddawać meble obite tą tkaniną zabiegom pielęgnacyjnym. Systematyczne odkurzanie na pewno pomoże w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Pranie i usuwanie ewentualnych plam z kanap należy zlecić firmom oferującym takie usługi. Zyskujemy wówczas pewność, że materiał nie zostanie uszkodzony ani przemoczony. Nieumiejętne czyszczenie i pranie kanap może doprowadzić nawet do gnicia elementów drewnianych i tapicerskich, nie mówiąc już o zapachu stęchlizny wydobywającym się z przemoczonej kanapy. Warto w tym momencie dodać jeszcze, że czyszczenie takiego obicia w nieodpowiedni sposób może pozbawić klienta gwarancji na materiał oferowanej przez producenta. Regularne czyszczenie kanapy przez profesjonalistów na pewno niczego nie uszkodzi i pozwoli zachować jej świeży wygląd na długie lata.

[…] jedna z największych firm zajmujących się czyszczeniem tapicerek meblowych i samochodowych, na swojej stronie Alcantarę poleca „bez względu na przeznaczenie kanapy, jej kolor, a co za tym idzie: stopień […]
dodano 9 października 2015 przez Alcantara – opinie o materiale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności