"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Generatory ozonu

Generator ozonu jest najważniejszym sprzętem potrzebnym do przeprowadzenia zabiegu ozonowania. Rynek jest pełen produktów tego typu. Dodatkowo generatory różnią się między sobą nie tylko nazwą firmy, która je wyprodukowała, ale przede wszystkim parametrami własnymi i zastosowaniem.

Ozonować można praktycznie wszystko. Każdą przestrzeń w zależności od potrzeb. Ozonować można wnętrza samochodów, mieszkania, firmy, biura, sale operacyjne, gabinety weterynaryjne a nawet gołębniki. Zastosowanie ozonu nie zna granic a jego dobroczynny wpływ został doceniony przez ludzi wielu branż i specjalności. Ozonowaniu można poddawać nawet wodę i żywność, a także korzystać z jego dobrodziejstw w kosmetyce. Oczywiście każdy z tych zabiegów wymaga użycia innego generatora ozonu. Nie dlatego, że ozon wytworzony przez generator jednego typu różni się od tego wytworzonego przez inny. Chodzi o stężenie ozonu, czas jego produkcji oraz rozmiary samego generatora. Oznacza to, że do ozonowania żywności użyjemy innego sprzętu niż do ozonowania dużych przestrzeni komercyjnych. W przypadku każdego z generatorów obowiązują te same zasady bezpieczeństwa, o których klienci są informowani lub z którymi mogą zapoznać się w specyfikacjach danego generatora.

Generatory ozonu mogą produkować od 2 do 30 gramów ozonu w ciągu godziny. Oczywiście ich moc zależy od ich przeznaczenia. Generator ozonujący wodę i pożywienie jest dużo słabszy od tego przeznaczonego do ozonowania mieszkań. I tak na przykład generator o zastosowaniu leczniczym ma średnią wydajność od 2 do 5 gramów ozonu w ciągu godziny. Jak każdy generator, uzależniony jest od źródła tlenu, który w sztucznych warunkach jest przekształcany w ozon. Taki generator ma szereg zastosowań w leczeniu ludzi oraz zwierząt (zmiany skórne, otarcia, rany, odleżyny) a także używa się go do ozonowania pożywienia i sporządzania naparów z ziół. Generatory o niskich parametrach można również używać w pomieszczeniach, jednak nie powinny one przekraczać 25m2. Profesjonalna firma ozonująca będzie dysponowała zróżnicowanym sprzętem, tak aby zapewnić możliwie najlepsze usługi swoim klientom. Warto jednak wiedzieć, że generatory różnią się od siebie, a produkowany przez nie ozon nie jest wytwarzany w tym samym stężeniu. Dla porównania generator ozonu przeznaczony do ozonowania pomieszczeń będzie wytwarzał około 13 gramów ozonu w ciągu godziny. Warto zwrócić na to uwagę zamawiając usługę ozonowania, aby mieć pewność, że korzystamy z usług właściwej i rzetelnej firmy. Nie chodzi przecież o to, aby ozonować pomieszczenia generatorem przeznaczonym do odgrzybiania klimatyzacji, prawda? Dlatego tak ważnym jest aby wybrać właściwą firmę, która wykona zleconą usługę w najlepszy z możliwych sposobów z wykorzystaniem w pełni profesjonalnego i właściwego sprzętu. Warto zapoznać się z możliwościami generatorów przed zamówieniem usługi aby móc porównać swoje potrzeby z możliwościami, które ten oferuje. Profesjonalna firma ozonująca umieści takie informacje na swojej stronie internetowej. W innym przypadku lepiej jest zapytać bezpośrednio pracownika firmy niż zapłacić za usługę ozonowania biura generatorem o niewystarczającej mocy.

Zobacz również:
Jak wybrać firmę ozonującą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności