"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak usunąć plamę z czekolady na tapicerce?

Plamy z czekolady na tapicerce są niezwykle trudne do usunięcia, o czym przekonali się na pewno wszyscy miłośnicy słodkiego przysmaku. Zabrudzenia czekoladowego pochodzenia są także nieestetyczne i potrafią zniszczyć piękno każdego mebla, szczególnie gdy kolor materiału jest jasny. Dlatego postanowiliśmy kompleksowo odpowiedzieć na pytanie jak usunąć plamę z czekolady tak, by nie pozostał po niej żaden, niechciany ślad.

Plama z czekolady na tapicerce, to niebanalny problem i prawdziwe wyzwanie, z uwagi na błyskawiczne, głębokie wnikanie smakowitego brudu, we włókna tkaniny. Samodzielne usuwanie plam z czekolady, jest zwykle mało efektywne, z uwagi na niewystarczającą wiedzę, w tym zakresie oraz niewłaściwie dobierane środki chemiczne. Dlatego, jedynym sposobem, na skuteczne i całkowite usunięcie plamy z czekolady na tapicerce, po wyśmienitym deserze, jest zaaranżowanie profesjonalnej firmy czyszczącej, która fachowo zajmie się odplamianiem. Specjaliści na co dzień mierzą się z takimi problemami, z tego powodu natychmiast zastosują optymalne, właściwe środki, które połączą z odpowiednim działaniem, gwarantując pełen sukces czyszczenia. Usuwanie plamy z czekolady, przez profesjonalny zespół będzie także bezpiecznym rozwiązaniem, dla samej tapicerki, która nie zostanie narażona na szkodliwe oddziaływanie niewłaściwych środków, lub metod czyszczenia. Fachowa ekipa przeprowadzi odplamianie we właściwym porządku, wykonując kolejno następujące, po sobie etapy, których zwieńczeniem będzie użycie maszyny ekstrakcyjnej. To ona ostatecznie usunie plamy z czekolady na tapicerce.
Jeżeli chcesz usunąć plamy z czekolady, bez pomocy profesjonalistów, wówczas rozwiązaniem, jest samodzielne użycie maszyny piorącej. Zanim jednak będzie można ją zastosować, należy odczekać tyle czasu, ile potrzeba do zaschnięcia plamy, by po tym, jak stwardnieje na tapicerce spróbować najpierw „wydrapać” czekoladę. Najlepiej zrobić to przy wykorzystaniu tępego noża, tak by nie uszkodzić struktury tapicerki, lecz by jednocześnie pozbyć się jak największej ilości zabrudzenia. Następnie można zastosować maszynę piorącą, jednak przy zachowaniu czujności i ostrożności, ponieważ nieumiejętne, zbyt długie pranie w jednym miejscu, może przemoczyć mebel. Trzeba też skupić się na dobraniu właściwego preparatu czyszczącego, najlepiej tego, który jest polecany przez producenta piorącego odkurzacza. Nie warto stosować ogólnych środków czyszczących, ponieważ przystosowanie ich do czyszczenia wszystkiego sprawia, że tak na prawdę nie są w stanie, właściwie usunąć żadnej, konkretnej plamy. Co gorsza, zwykle bazują na silnych związkach chemicznych, które mogą usunąć plamę, ale wraz z kolorem materiału.
Ostatnią ewentualnością, którą należy traktować w kategoriach ostateczności, jest ręczne usuwanie plamy z czekolady, domowym sposobem. Zakłada on pozostawienie plamy, do momentu zastygnięcia na tapicerce. Następnie obliguje do zeskrobania, jak największej ilości czekolady tępym nożem. Czekolada, która pozostała na materiale powinna być przecierana gąbką, namoczoną roztworem, wykonanym z dwóch łyżek chłodnej wody pomieszanej z łyżką płynu do mycia naczyń. Kiedy plama z czekolady stanie się wilgotna należy nałożyć na nią czystą, białą ściereczkę i poczekać aż wchłonie wilgoć wraz z brudem. Tę czynność trzeba powtarzać aż do skutku. Choć, w niektórych przypadkach, kiedy plama jest niewielka i zlokalizowana na niezbyt jasnej tapicerce, ten domowy sposób może pomóc, to jednak trzeba pamiętać, że pozorna czystość będzie wyłącznie złudzeniem . Usuwanie plam z czekolady tym sposobem może jedynie oczyścić powierzchnię, czyli pierwszą warstwę tapicerki, podczas kiedy głęboki brud pozostanie w meblu.

jak usunąć plamę z czekoladyFoto: Nie pozwól by Twoje meble były miejscem czekoladowych plam

 

Zobacz również:
Plamy z czerwonego wina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności