"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak usunąć plamę z oleju

Plamy z oleju, to zabrudzenia, o które bardzo łatwo , podczas np. jedzenia na sofie. Jednak z ich usuwaniem nie jest to już takie proste . Tłuszcz to bowiem bardzo specyficzna substancja, która nie należy do łatwych, czy przyjemnych w czyszczeniu . Usuwanie plam z tłuszczu może przysporzyć niemałych problemów. Gęsta, tłusta ciesz, rozlana na dywanie, czy tapicerce, natychmiast zmienia kolor tkaniny i wnika w jej włókna, które błyskawicznie wpijają mokrą plamę. Z tego powodu, nie łatwo jest odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć plamy z tłuszczu, by nie pozostał po nich żaden ślad.

Najbardziej efektywne usuwanie plam z tłuszczu zapewni profesjonalny zespół czyszczący, który zna sprawdzone sposoby działania w takich sytuacjach, bazujące na specjalistycznych środkach czyszczących, fachowych urządzeniach oraz niezawodnych metodach. Dobra firma czyszcząca, jest w stanie bezbłędnie pozbyć się zabrudzenia o olejowym pochodzeniu, bez ryzyka uszkodzenia, czy odbarwienia pranej tkaniny. Skorzystanie z fachowej oferty, to zatem najlepsza odpowiedź na pytanie jak usunąć plamy z tłuszczu.

Chęć samodzielnego pozbycia się plamy z oleju, to rozwiązanie, które zostaje obciążone wysokim ryzykiem, obejmującym  przetarcie, jak i wywabienie koloru czyszczonej powierzchni. Jeżeli jednak nie ma innego wyjścia, to należy przynajmniej posłużyć się specjalistyczną maszyną ekstrakcyjną, jaka została stworzona z myślą o praniu takich zabrudzeń. Samo posiadanie tego, kosztownego urządzenia nie jest jednak jedynym warunkiem powodzenia, ponieważ najważniejsza staje się tu profesjonalna obsługa maszyny, jak również zastosowanie właściwych preparatów. Nieumiejętne wykorzystanie maszyny piorącej może spowodować przemoczenie materiału tapicerki, czy dywanu, a w konsekwencji jeszcze większe szkody, niż te, jakie wywołał sam olej. Przemoczone włókna ulegają, z kolei błyskawicznemu procesowi gnicia, który w prostej drodze może przeznaczyć cały mebel na straty. Trzeba więc z odpowiednim wyczuciem posługiwać się urządzeniem ekstrakcyjnym, do którego należy wlać odpowiednie środki czyszczące. Warto wystrzegać się jednak uniwersalnych preparatów chemicznych, które zwykle nie są ani pomocne, ani skuteczne. Warto rozejrzeć się natomiast wśród tych detergentów, polecanych przez producenta takiej maszyny.

Ostatnią, zarówno pod względem kolejności, jak i skuteczności jest metoda czyszczenia ręcznego. Usuwanie plam z tłuszczu za pomocą szmatki i własnych rąk, to mało efektywny sposób, ponieważ daje wyłącznie iluzję czystości. Jeżeli jednak, jest to jedyna metoda, która leży w obszarze naszych możliwości, to warto rozpuścić płyn do mycia naczyń, koniecznie w ciepłej wodzie i pocierać namoczoną, w tym roztworze szmatką o zabrudzoną powierzchnię materiału. Plamy z oleju, mogą się wówczas zmniejszyć, lub stać mało widoczne, ponieważ ich pełne wyczyszczenie, tym sposobem jest niemożliwe. Ręczne pranie umożliwi bowiem wyłącznie usunięcie powierzchniowego zabrudzenia, podczas kiedy głęboko wsiąknięty tłuszcz, będzie cały czas tkwił we włóknach tkaniny.

Zobacz również:
Jak wywabić plamę z atramentu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności