"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Jak wywabić plamę z atramentu

Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność zwalczania brudu z dywanów, czy tapicerek we własnym domu doskonale wie o tym, że ogromnie trudnym, do całkowitego usunięcia zabrudzeniem, jest plama z atramentu. Atrament, prócz tego, że posiada bardzo intensywny, granatowy kolor, dodatkowo bardzo szybko i na trwałe wpija się w materiał, na którym zostaje rozlany. Zadając sobie pytanie, jak usunąć plamę z atramentu, warto uciec się do profesjonalnych rozwiązań, które w fachowy sposób pozbędą się nacieku, nie naruszając przy tym koloru materiału tapicerki, dywanu, czy wykładziny.

Chociaż na rynku można spotkać wiele preparatów chemicznych, mających szybko, skutecznie i bez niepożądanych efektów ubocznych zniwelować plamy z atramentu, to jednak nie warto bezgranicznie ufać tym zapewnieniom. Środki chemiczne, są bowiem zwykle bardzo intensywne w swoim działaniu i wystarczy ich niewielkie przedawkowanie, żeby spowodować nieodwracalne skutki wywabienia, czy nawet wypalenia materiału, na który zostały zastosowane. „Cudowne” wywabiacze są również, przeważnie dedykowane do kilku rodzajów materiałów, co zawsze niesie ze sobą ryzyko uniwersalnego charakteru preparatu, jaki w rzeczywistości, nie został zoptymalizowany pod kątem żadnej tapicerki.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak usunąć plamy z atramentu, jest zatem wskazanie profesjonalnej pralni dywanów, gdzie czyszczenie dywanów odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn. Pralnie tego rodzaju wykonują przegląd rodzaju zabrudzenia, uwzględniając jego wielkość, intensywność, a także typ samego materiału. Dzięki czemu, są w stanie dopasować zarówno środki chemiczne, jak i program wywabiania, do potrzeb konkretnego przypadku. Tym samym otrzymujmy gwarancję zastosowania optymalnych, fachowych i skutecznych pod każdym względem rozwiązań, zapewniających uzyskanie oczekiwanego efektu.

Kiedy w grę wchodzi także czyszczenie kanap z atramentu i innych rodzajów tapicerek meblowych, czy samochodowych wówczas niemożliwe staje się skorzystanie z usług profesjonalnej pralni. Nie oznacza to jednak, że zostajemy skazani na nieefektywne sposoby domowego, własnoręcznego szczotkowania i oczyszczania plam. Mycie zabrudzeń gąbką, czy szmatką powoduje bowiem wyłącznie rozcieranie brudu i jedynie wpychanie go, w głębszą strukturę włókien. Z tego powodu, najlepszym wyborem w takiej sytuacji, jest zamówienie fachowego prania do domu. Istnieje wiele firm specjalizujących się w świadczeniu usług profesjonalnego czyszczenia dywanów, wykładzin i tapicerek z dojazdem do klienta. Takie rozwiązanie umożliwia „przyniesienie” specjalistycznej pralni do domu i kompleksowe skorzystanie z jej oferty.

plama z atramentuFoto:  Zamawiając fachową firmę czyszczącą pozbędziesz się plam z atramentu

Zastanawiając się nad tym, jak wybawić plamy z atramentu najniższym kosztem, można również zdecydować się na samodzielne poradzenie sobie z zabrudzeniem, przy wykorzystaniu fachowej maszyny piorącej. Wariant ten musi zakładać, że dysponujemy takim urządzeniem, lub mamy go od kogo pożyczyć. Samodzielne pranie dywanów, bądź tapicerek z atramentu, będzie wymagało zastosowania właściwych środków chemicznych, które muszą być zarówno dozwolone przez producenta, jak i wskazane, przy danym rodzaju plam. Takie rozwiązanie będzie więc dość czasochłonne, ponieważ obsługa maszyny piorącej wymaga pozyskania odpowiedniej wiedzy, a także umiejętności jej skutecznego użytkowania.

Zobacz również:
Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności