"Jedni widzą to, co jest możliwe.
Inni to zmieniają."
ZADZWOŃ TERAZ: 500-462-936

Plamy z czerwonego wina

Romantyczna kolacja, wieczór z przyjaciółmi, impreza w rodzinnym gronie. Zabawa trwa w najlepsze i nagle… trach! Zawartość kieliszka z czerwonym winem niefortunnie ląduje na naszej ulubionej kanapie lub dywanie. Co wtedy zrobić, aby nie trzeba było spisywać dywanu na straty, a przy tym nie spędzić długich godzin na tak żmudnej czynności jaką jest pranie dywanu?

Wszystkie okazje, kiedy spędzamy czas w gronie najbliższych mogą być świetną zabawą i odskocznią od codzienności. Wszystkie mogą również zostać zepsute przez jedno nieprzyjemnie zdarzenie. Chwila nieuwagi, kieliszek ląduje na dywanie i powstaje plama z czerwonego wina. Jest ona jedną z najbardziej wymagających plam do usunięcia. Plama z czerwonego wina może spędzać sen z powiek niejednej gospodyni. Pranie dywanów czy pranie tapicerki jest bowiem pracochłonne i nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Ale na szczęście jest kilka sposobów na to, aby uratować i przyjęcie i dywan. Można na przykład zalać plamę wodą sodową i osuszać papierowym ręcznikiem do momentu, aż plama zniknie. Sprawdza się również w takim przypadku potraktowanie plamy środkiem do prania dywanów. Ale to nie wszystkie metody. Najważniejszy jest pierwszy moment. Kiedy tylko zauważymy, że coś się stało należy posypać plamę solą. Jeśli jednak nie udało się nam zareagować natychmiast to jak usunąć plamy z czerwonego wina, aby nie został po nich ślad? Można zastosować ogólnodostępne środki takie jak ocet, amoniak czy spirytus. Te specyfiki mogą skutecznie pomóc nam w wyczyszczeniu ulubionego dywanu lub tapicerki. Należy pamiętać także, że świeżej plamy z wina nie pocieramy, tylko delikatnie usuwamy poprzez przytykanie gąbki czy wacika, aż do momentu gdy plama zniknie całkowicie. Pocierając materiał możemy tylko niepotrzebnie wetrzeć plamę jeszcze głębiej. Usuwanie plam z czerwonego wina warto również zacząć od wykorzystania tego, co na imprezie często mamy pod ręką, czyli … innego alkoholu. Takie zabrudzenie bowiem może równie skutecznie usunąć białe wino lub szampan. Jeśli chcemy jednak mieć pewność, że plama z czerwonego wina zostanie szybko, sprawnie usunięta i nie zostanie po niej ślad to rzeczą, jaką powinniśmy zrobić od razu po zdarzeniu jest telefon do profesjonalnej firmy, oferującej usługę taką jak czyszczenie dywanów. Opcjonalnie można posłużyć się odkurzaczem piorącym o ile mamy taki w domu. Nowo powstałą plamę trzeba w takim wypadku wypłukać wodą lub za pomocą specjalnego środka piorącego.

plamy z winaFoto: Plama z czerwonego wina

Nie pozwólmy, żeby takie niefortunne wydarzenie jak wylanie kieliszka wina zepsuło nam humor podczas dobrej zabawy. Dobrze znać sprawdzone sposoby na usuwanie plam z czerwonego wina, aby zareagować szybko i skutecznie.

Zobacz również:
Jak usunąć plamę z oleju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

*

Odwiedź nasz kanał YouTube

Klienci i Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej znajdziesz w Polityce Prywatności firmy.

Zobacz Politykę Prywatności